ملی پوش تکواندو گلستان توانسته است بدون مربی و داشتن امکانات و سالن اختصاصی تمرین تکواندو دراستان به اولین طلای جهان بانوان برسد و نخستین بانویی طلایی در تاریخ ورزش استان گلستان در مسابقات جهان لقب بگیرد.

به گزارش قابوس نامه به نقل از گلستان ما؛ به تازگی ازمسابقات جهانی به کشور بازگشته است، حدود 10 روز اما اصلا به فکر استراحت نیست و بی وقفه در حال تمرین کردن است، متولد 1374 و تنها 21 سال دارد اما 40 شاگرد در رده های نونهالان تا بزرگسال تربیت کرده است.

دغدغه های فروانی در رشته تکواندو دارد، از بی مهری مسئولان بانوان استان تا نداشتن مربی طی 5 سال،اما این مشکلات باعث نشده تا مانند برخی از بانوان گوشه گیری کند و همچنان در اوج در ورزش قهرمانی ، در میادین مختلف ظاهر می شود.

فاطمه کلاسنگیانی با حضور در دفتر این پایگاه خبری مهمان مخاطبین ما شده است.

001 8

پر افتخار ترین بانوی ورزشکار استان گلستان در معرفی خود می گوید: فاطمه (مهسا) کلاسنگیانی 21 ساله  متولد 74  هستم ، از 5 سالگی  و در سال 79 زیر نظر استاد برزگری از قهرمانان جهان این ورزش را آغاز کردم و مشوقم  از همان ابتدا برادر بزرگم آقای حسن کلاسنگیانی هستند.

فاطمه کلاسنگیانی ادامه می دهد: دانشجوی مقطع کاردانی دانشگاه دولتی و فنی مائده گرگان در رشته تربیت بدنی هستم، البته به دلیل عدم همکاری مسئولان و بودن در اردو هم اکنون ترم 6 را می گذرانم و باید بگویم این دانشگاه از امکانات چندانی هم در این حوزه برخوردار نیست.

کسب بیش از 20 مدال کشوری و بین المللی طی 9 سال

این ورزشکار گلستانی، که جزء نخستین فارغ التحصیلان هنرستان تخصصی تربیت بدنی در استان گلستان است، معتقد است: هنرستان های تخصصی ورزش بهترین بستر برای دانش آموزانی است  که از کودکی به ورزش علاقه مند هستند و کار می کنند.

کلاسنگیانی تعداد مدال های کسب شده کشوری و جهانی خود را بیش از 20 عدد عنوان می کند و می گوید : در سال  86 دو  نقره کشوری  و سال های 91 تا 94، 3 طلای کشور، دو نقره و دوبرنز و عضویت در تیم ملی و اعزام به کشورهای کلمبیا، اندونزی، آسیایی فیلیپین و در امسال نیز  یک طلای کشوری و جهانی در کروه جنوبی بدست  آوردم و در  سال 94 با وجود حضور بزرگان تکواندو بانوان بعنوان فنی ترین بازیکن در کشور معرفی شده ام.

از داشتن سالن اختصاصی تکواندو مسابقات منظم و لیگ استانی محرومیم

اولین بانوی طلایی جهانی استان گلستان در بیان مشکلات و کمبودهای رشته تکواندو می گوید: نگاه تخصصی به این ورزش مدال آور المپیک در استان وجود ندارد، امکانات تمرینی از سوی هیئت تامین نمی شود، مسابقات منظم و لیگ استانی نداریم، از نبود سالن اختصاصی تکواندو رنج می بریم .

وی می افزاید: از سال 89 تا به امروز جایی برای تمرین نداشیم و اغلب در سالن های دیگر و در فضای باز ناهارخوران النگدره و سالن آزادی گرگان بدون مربی  تمرین می کردیم.

001 9

تنها بانوی طلایی درسه قسمت تخصصی تکواندو در کشور/ مربی در سطح کشوری در استان وجود ندارد

وی در بیان ویژگی حرفه ای خود نیز می گوید: در سه قسمت «هانگ ما  دانگ» ،(نمایش و شکستن اجسام) ، «پومسه»(فور) و «کیاروگی» مبارزه، به طلای کشوری دست پیدا کرده ام که معدود افرادی به آن رسیده اند و شاید تاکنون کسی معرفی نشده است.

کلاسنگیانی با بیان اینکه مربی در سطح کشوری در استان وجود ندارد، ادامه داد: مربیان استان در حد ایراد فنی از ما نیستند.

tkdg.ir 3722133221 20140131 192810 32933800

وی با تاکید بر اینکه ارتقای فنی بازکنان استان در حد ملی با حضور مربیان تراز اول کشوری در استان، میسر است، می افزاید: درحال حاضر از استان گلستان فقط سه نفر در تیم ملی حضور داریم که بنده و برادرم احسان کلاسنگیانی و شاگرد نوجوانم خانم روژان عرب عامری هستیم؛ هیئت تکواندو گلستان این شرایط  را برای علاقه مندان و بازکنان مستعد فراهم کند.

این بانوی جوان و ورزشکار خوش آتیه گلستان الگوی ورزشی خود استاد«شین چال کانگ»، مربی تیم ملی پومسه در ایران معرفی می کند و می افزاید: مربیان تراز اول کشوری و جهانی بهترین کسانی هستند که می توانند به انتقال علم روز دنیا بپردازند و استان گلستان باید از این ظرفیت بهره بگیرد.

تکواندو ورزش المیکی است بانوان تا بالاترین سطح می توانند کار کنند

دارنده بیش از 20 مدال کشوری و جهانی، با تمام این مشکلات بانوان را به ورزش کردن  بخصوص فعالیت در رشته تکواندو دعوت می کند و می گوید:چون تکواندو ورزشی المپیکی است هریک از بانوان می توانند در بالاترن سطح در آن موفق باشند.

001 7.jpg55

هیچ حمایتی از من نمی شود

وی ادامه می دهد: اولین بانوی ورزشکاری هستم که در ورزش استان مدال طلای جهانی را کسب کرده ام اما هیچ حمایتی از من نمی شود، برای اولین بار فنی ترین بازیکن گلستانی در کشور شدم اما حتی پیامکی هم به من نزدند و حتی افتخار آفرینی های شاگردانم را نیز تبریک نمی گویند.

کلاسنگیانی با بیان اینکه با سهل انگاری برخی مسئولان چندین بار برای اعزام ورزشکاران استان به مسابقات کشوری دچار مشکل شده ایم، ادامه می دهد: توجهی به تکواندو بانوان نمی شود، از مسئولان بانوان استان تقاضا دارم از پیشرفت بچه ها جلو گیری نکنند.

001 10

در طول سه سال باشگاه داری 40 ورزشکار تربیت کردم که درباشگاهای کشوری کار می کنند

این بانوی 21 ساله گرگانی اقدام و عمل را سر لوحه کار خود قرار داده است و می گوید: 3 سال است باشگاه المپیک را تاسی کردیم و طی این سه سال 40 رزمی کار را تربیت کرده ایم که سهم بزرگی در کسب مدالهای رنگ کشوری را ایفا کرده اند، « روژان عرب عامری» طلای نوجوانان کشور را  کسب کردند و فنی ترین بازیکن کشور در سال 94 عضور تیم کن استان البرز،  «ستایش نامنی» در قسمت نوجوانان و برنز و نقره بسیج کشور عضو تیم شمال شرق تهران ،« مبینا محمدی» برنز نونهالان کشور، « مطهره منصوری» و« صبا توحیدی فرد » نقره کشوری در رده جوانان  ازجمله موفقیت های باشگاه ماست و باید اضافه کنم تیم 60 درصد تیم اعزامی در سال 94 از شاگردان باشگاه ما بودند که مدال کسب کردند.

ورزشکار بدون تحصیل و تخصص به درد نمی خورد

کلاسنگیانی ادامه تحصیل و ورزش را مکمل هم می داند و افزاید: ورزشکار بی سواد به درد  نمی خورد، قهرمانی دوره ای دارد به پایان می رسد اما آنچه باقی ماند تحصیلات و تخصصی  است که ورزشکار بدست می آورد.

1977509

مربیان گلستانی اطلاعات خود را به روز کنند

وی ظرفیت و استعداد های استان را برای رتبه های برتر کشور مستعد می داند و می گوید: در حال احضر رتیه 15 در کشور را داریم،  استعداد زیادی در استان وجود دارد اما مربیان باید اطلاعات خود را به روز کنند  تا بهترین شرایط حضور در میادین مختلف را برای شاگردان خود فراهم کنند.

طلای المپیک توکیو 2020  برای فاطمه کلاسنگیانی است

وی درباره آرزوی خود می گوید: هیچ چیزی باعث نمی شود من از هدفم دست بکشم المپیکی دیگر مرا خواهید دید، طلای المپیک توکیو 2020  برای فاطمه کلاسنگیانی است.

کلاسنگیانی با بیان اینکه به خاطر پایین بودن کارت مربی گری نئارم ادامه می دهد: به بهانه نداشتن کارت مربی گری در فعالیت های بنده سنگ اندازی می کنند  در حالی که انتقال فنی به کارت مربی گری ارتباطی ندارد، جایگاه در تیم ملی و مدال جهانی نیز بسیار مهم است که مورد توجه مسئولان قرا نمی گیرد.

www.tkdg.ir 5200193212 20131117 121714 69748600

طلای المپیک بدون حفظ اعتقادات و بدون شرایط اسلامی اهمیتی ندارد

اولین بانوی گلستانی دارنده طلای جهانی درباره کسب اولین مدال دوران المپیک توسط نوجوان « کیمیا علیزاده» با حجاب اسلامی می گوید: حجاب محدودیت نیست، این مدال نشان داد، بانوان مسلمان با حجاب اسلامی می توانند بر بلندای قله های افتخار بایستند، برنز کیمیا کار بزرگی بود و حجاب او طلای المپیک بود که وی کسب کرد. بدون شک  طلای المپیک بدون حفظ اعتقادات و بدون شرایط اسلامی اهمیتی ندارد.

وی در پایان می گوید: از پدر مادر و برادر بزرگم تشکر میکنم. از آقای اسماعیل حاجی آبادی رئیس تربیت بدنی گرگان و آقای کوهی رئیس هیئت شهرستان نیز بسیار سپاسگزارم./کلاس بیست

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عکس | کاریکاتور | فیلم | صوت

محورهاى سخنرانى رهبر معظم انقلاب به مناسبت عيد سعيد قربان٩٩/٥/١٠

 محورهاى سخنرانى رهبر معظم انقلاب به مناسبت عيد سعيد قربان٩٩/٥/١٠
محورهاى سخنرانى رهبر معظم انقلاب به مناسبت عيد سعيد قربان٩٩/٥/١٠

مراسم تکریم و معارفه بخشدار بخش مرزی داشلی برون +تصاویر

مراسم تکریم و معارفه بخشدار بخش مرزی داشلی برون +تصاویر
مراسم تکریم و معارفه بخشدار بخش مرزی داشلی برون +تصاویر

واکنش توئیتری های گلستان در مورد حمایت سلبریتی ها و منافقین در مورد اعدام سه مجرم امنیتی+تصاویر

واکنش توئیتری های گلستان در مورد حمایت سلبریتی ها و منافقین در مورد اعدام سه مجرم امنیتی+تصاویر
واکنش توئیتری های گلستان در مورد حمایت سلبریتی ها و منافقین در مورد اعدام سه مجرم امنیتی+تصاویر

توئیتری های گلستان در هفته گذشته چه گفتند+تصاویر

توئیتری های گلستان در هفته گذشته چه گفتند+تصاویر
توئیتری های گلستان در هفته گذشته چه گفتند+تصاویر

آیین کلنگ زنی وافتتاح پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری گنبد کاووس با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان

آیین کلنگ زنی وافتتاح  پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری گنبد کاووس با حضور  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان
آیین کلنگ زنی وافتتاح پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری گنبد کاووس با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان
هدایت به بالای صفحه