شناسه: 9677

10 آذر 1400

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

امام جمعه گنبدکاووس: گنبدکاووس آمادگی برگزاری نماز باران را دارد

امام‌جمعه گنبدکاووس گفت: با توجه به کاهش بارش‌ها و ادامه خشکسالی در کشور و استان ما آمادگی برگزاری نماز باران (استسقاء) را در گنبدکاووس داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قابوس نامه؛ حجت‌الاسلام محمود ترابی، امام جمعه گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار فارس: نماز باران یا «استسقاء‌» از زمان پیامبران وجود داشته و در زمان پیامبران‌ مختلف خوانده شده است.

وی تصریح کرد: برگزاری نماز باران‌ اظهار فقر با خضوع و تضرع به درگاه باریتعالی بوده و نباید نگران‌ نتیجه ادای این نماز باشیم زیرا هر دعایی که به درگاه خداوند انجام می‌شود سه حالت دارد یا مستجاب نمی‌شود و ذخیره آخرت می‌گردد یا پیشنهاد بهتری در برخواهد داشت و یا اینکه مستجاب می‌شود.

امام جمعه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: مهم این است که عده‌ای این نماز را‌ با تضرع و خشوع کامل به درگاه خداوند به‌جا آوردند و ما آمادگی برگزاری نماز باران به صورت دسته‌جمعی را‌ داشته و پیشنهاد می‌شود این نماز در روز جمعه یا دوشنبه به صورت همزمان در تمام شهرهای استان برگزار شود تا عنایت خداوند‌ نسبت به استان بیشتر شود.

وی ادامه داد: در همه دنیا خشکسالی در حال وقوع بوده و حتی در کشورهایی که دارای آب فراوان هستند این خشکسالی در حال بروز و ظهور است.

ترابی گفت: در کنار استغفار و طلب باران از خداوند متعال باید در مدیریت راهبردی در حوزه آب انجام شود و در این راستا طرح راهبردی مصرف صحیح آب تعیین و تدوین شود.

وی ابراز کرد: تغییر الگوی کشت، تغییر سبک زندگی در راستای مصرف بهینه آب و دیگر راهکارهای عملی می‌تواند در کاهش مصرف آب موثر باشد.

امام‌جمعه گنبدکاووس بیان کرد: وجود دو دریا در شمال و جنوب کشور و استعدادهای انسانی فراوان در ارائه راهکارهای اساسی و عملی و استفاده از این ظرفیت‌ها در مدیریت بهینه مصرف آب و جلوگیری از کمبود آب در سال‌های آینده تاثیرگذار خواهد بود.

انتهای پیام/

نویسنده :

نظرات
آرشیو